- Individualni PEAT i Aspektika radovi u Podgorici od 13. do 21. decembra
- Kvantna spektralna dijagnostika u Podgorici od 8. do 12. decembra
- Trening vida u Podgorici 26. i 27. novembra
- Bio-eterična dijagnostika i terapija od 5. do 10. novembra u Podgorici
- Čudesna moć bio-eterične metode i terapije
- Šta je Bowen tehnika i kod kojih stanja može pomoći
NOVI članci
Teški metali - skriveni uzrok tegoba
Kategorija: Zdravlje
"Ako patite od različitih tegoba koje zbunjuju i vas i vašeg lekara opšte medicine, koji se ne povlače od terapije ili se samo privremeno povuku i iznova javljaju isti ili slični simptomi, moguće je da vam živa ili neki drugi metal stvara opterećenje u telu a da to i ne znate.", kaže dr spec med Slavica Bošković
Toksini i teški metali zagađuju vodu, vazduh i hranu. Svakodnevno koristimo kozmetiku i sredstva za ličnu higijenu, koji su puni raznih hemikalija. Kada uđu u naš organizam, teški metali nagomilavaju se u unutrašnjim organima, tkivima i kostima. U prekomjernoj količini, teški metali ometati normalan rad organizma i vremenom biti uzrok raznih tegoba.
Koji su to metali koje možemo imati u organizmu i koji mogu biti uzrok različitih tegoba?
Neočekivani, a česti izvori kontaminacije teškim metalima mogu biti:
- aluminijum (može poticati iz limenki, posudja, antiperspiranata, cigaretnog filtera, brašna, kuhinjske soli, izbeljenog brašna, spreja za nos, zubne paste i slično.)
- kadmijum (može poticati iz gaziranih pića, dima cigareta, gumenih podloga tepiha, materijala koji štite od rđe, vode za piće, rafiniranog pšeničnog brašna...
- olovo (može poticati iz iznutrica, boje za zidove, pribora za jelo, konzervirano mlijeko, voće I sokovi, obojeno stakleno posudje, pesticide...
- živa (može poticati iz filtera za klimatizaciju, kozmetike, lepila, omekšivača za veš, masti za psorijazu, krema za izbeljivanje kože, pudera za tijelo, tetovaža...
- arsen (može poticati iz izduvih gasova automobila, kanalizacije, vina, vode za piće, morske vode...
Što se tiče aluminijuma, glavno opterećenje i to preko 90 % se unosi uglavnom preko hrane. Najčešći izvor su razni emulgatori I dodaci za hranu, poput sredstava za farbanje (oznaka E 173), prah za sprečavanje slepljivanja (oznaka E 599), prašak za peciva (E 541) i slično.
Kada je u pitanju živa, prekomjerno prisusutvo u telu može prouzrokovati ozbiljne smetnje i ometati normalan rad organizma.
BICOM aparatom se, u sklopu kompletnog dijagnostičkog pregleda, vrši i testiranje na prisustvo teških metala u tijelu.
Na koje metale se radi testiranje prilikom pregleda Bicom aparatom?
BICOM aparatom radimo testiranje, odnosno vršimo proveru da li u organizmu postoji opterećenje metalima na sledeće metale:
Živa
Konzervansi vakcina
Kadmium
Zlato
Kobalt
Bakar
Nikl
Paladium
Teflon
Srebro
Aluminijum
Olovo
Amalgam
Hrom
Arsen
Berilium
Intervju sa dr Slavicom Bošković možete pročitati OVDJE
Zbog velikog interesovanja, dijagnostički pregledi BICOM aparatom sa dr spec med Slavicom Bošković u Podgorici od 11. do 14. decembra.
Za informacije i zakazivanje termina pregleda, pozovite: 067 535 705
Ko je online
Ko je na mreži: 44 gostiju i nema prijavljenih članova